Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak zdjąć włosy na keratynie?

2018-10-06
Jak zdjąć włosy na keratynie?
Samodzielne próby zdjęcia doczepów mogą mieć opłakane skutki. Jak zdjąć włosy na keratynie? Dlaczego lepiej nie robić tego w domowym zaciszu? Podpowiadamy.
Keratynowe przedłużanie włosów to jeden z najbardziej popularnych sposobów, aby nadać fryzurze długości i objętości. Polega ono na połączeniu pasma naturalnych włosów z cieniutką dopinką przy pomocy keratynowego zgrzewu. Proces łączenia odbywa się przy użyciu wysokiej temperatury. Metoda keratynowa jet bardzo trwała. Przy odpowiedniej pielęgnacji włosy wyglądają pięknie nawet przez 3-6 miesięcy. Co jednak w sytuacji, kiedy kolejne pasma zaczynają wypadać, stają się coraz bardziej suche i zwyczajnie przestają wyglądać dobrze?
W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest zdjęcie doczepów. Długie włosy, które nie są odpowiednio wypielęgnowane, przestają podkreślać kobiecą urodę. Zamiast wizytówką, staja się skazą na dopracowanym w każdym szczególe wizerunku.

Włosy doczepiane na keratynę – jak je zdjąć?
Zgrzewy, które łączą włosy naturalne z doczepami to ciasne, keratynowe osłonki, ściśle przylegające do obu pasm. Aby je rozpuścić, potrzebne jest użycie specjalistycznego płynu z acetonem. Do ściągnięcia zgrzewu niezbędne są także akcesoria fryzjerskie – profesjonalne szczypce do ich rozgniatanie oraz grzebień z grubymi zębami. Aby zdjąć włosy doczepiane na keratynę, należy udać się do salonu fryzjerskiego. Najlepiej tego, który wykonał zabieg przedłużania.

Dlaczego nie należy zdejmować doczepów samodzielnie?
Próby samodzielnego ściągnięcia doczepów mogą skutkować przede wszystkim poważnym uszkodzeniem Twoich włosów. Nawet jeśli zainwestujesz w zakup specjalistycznego płynu, może się okazać, że wybrałaś ten z nieodpowiednim składem (np. bez substancji oleistych).Jak twierdzą eksperci przedłużania włosów, najgorsze co można zrobić, próbując samodzielnie zdjąć doczepy, to siłowo wyszarpywać pasma po rozgrzaniu zgrzewów przy pomocy zgrzewarki.

Nie mogę zdjąć doczepów u fryzjera. Co powinnam zrobić?
Jeśli z jakichkolwiek powodów nie chcesz lub nie możesz usunąć doczepow u fryzjera:
  • kup szczypce oraz płyn, przeznaczony specjalnie do rozpuszczania keratynowych łączeń. Korzystaj jedynie z pewnych, sprawdzonych źródeł.Często zamiast płynów, sprzedaje się podróbki w postaci... zmywaczy do paznokci;
  • nałóż środek na zgrzewy i zaczekaj kilka minut, aby zaczął działać;
  • łap w szczypce poszczególne zgrzewy i zdecydowanym ruchem ściskaj w celu usunięcia;
  • wyczesz dokładnie resztki keratyny z włosów.
Aby ułatwić sobie zdejmowanie zgrzewów, możesz uprzednio nałożyć na włosy naturalny olejek.

Kiedy należy zdjąć włosy na keratynie?
Włosy na keratynie należy zdjąć przede wszystkim w momencie, kiedy keratynowe zgrzewy zaczynają być widoczne. Taka chwila następuje zazwyczaj – w zależności od tempa wzrostu włosów – po 3 – 6 miesiącach od momentu przedłużania. Nawet jeśli same pasma wciąż są błyszczące i piękne, widoczne na pierwszy rzut oka łączenia skutecznie niweczą efekt przedłużania.
Pozbycie się doczepów warto rozważyć również w momencie, kiedy przestają dobrze wyglądać. Włosy naturalne wykorzystywane do przedłużania to „zwykłe włosy”. W przeciwieństwie do tych, które rosną na naszych głowach, są jednak martwe. Taki włos, nawet przy delikatnej, odpowiednio troskliwej pielęgnacji, po jakim czasie traci swój blask i przestaje wyglądać dobrze.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

pixelpixel