Porady
17.01.2019

Jak nawilżyć włosy doczepiane?

Jak nawilżyć włosy doczepiane?
Właściwe nawilżanie doczepianych włosów to jeden z najważniejszych elementów ich pielęgnacji. Jak zapewnić dopinkom odpowiednią porcję wilgoci? Co zrobić, aby były pełne blasku? Podpowiadamy.

Jeśli chcesz zapewnić przedłużanym włosom piękny wygląd, musisz odpowiednio je pielęgnować. Jakie zasady warto wcielić w życie, aby dopinki były pełne blasku i witalności?

Delikatne traktowanie
Podstawową zasadą pielęgnacji doczepianych włosów powinna być delikatność. Do mycia przedłużanych włosów stosuj wyłącznie delikatne kosmetyki (idealnie, gdyby nie zawierały parabenów, silikonów i alkoholu). Nie używaj zbyt ciepłej wody, a podczas wycierania nie trzyj mocno ręcznikiem.

Czesanie
Do czesania przedłużanych włosów używaj wyłącznie stworzonych do tego celu szczotek. Dzięki odpowiedniej konstrukcji umożliwiają one dokładne rozczesanie włosów, bez uszkadzania spoiw. Pamiętaj, zdecydowanie lepiej czesać dopinki zbyt często niż zbyt rzadko! Oprócz dużej szczotki do domowego użytku warto zaopatrzyć się też w mniejszą, „torebkową” wersję, którą będziesz mogła nosić ze sobą.

Suszenie i stylizacja
Naturalne włosy słowiańskie możesz z powodzeniem suszyć suszarką, prostować, kręcić lokówką oraz nawijać na wałki. Pamiętaj jednak o tym, że zabiegi z użyciem wysokiej temperatury nie są dla nich obojętne. Jeśli regularnie używasz prostownicy i lokówki, koniecznie zabezpiecz pasma odpowiednim preparatem. Do suszenia używaj chłodnego strumienia powietrza. Zwłaszcza jeśli regularnie stosujesz suszarkę.

Nawilżanie włosów doczepianych
Kluczowym elementem pielęgnacji włosów doczepianych powinno być ich nawilżanie. To właśnie odpowiedni poziom wilgoci zapewni dopinkom blask, elastyczność i piękny wygląd. Choć optymalnym rozwiązaniem byłoby używanie kosmetyków dedykowanych włosom przedłużanym, drogeryjne, popularne produkty także poradzą sobie z doczepami. Co ważne, nie wszystkie dostępne na rynku marki są przyjazne dopinkom. Jeśli nie jesteś pewna, jakie kosmetyki wybrać, poproś o radę swoją stylistkę.

Jak nawilżać doczepy?
W przeciwieństwie do naturalnych włosów, które ulegają nawilżaniu także od środka (np. na skutek picia odpowiedniej ilości wody), doczepy można nawilżać jedynie od zewnątrz, poprzez użycie odpowiednich kosmetyków.

Aby dopinki zachowały witalność i piękny wygląd:
• używaj do mycia delikatnych, nawilżających szamponów, bez parabenów, silikonów i alkoholu. Szampony przeciwłupieżowe oraz te, zawierające alkohol powodują, że doczepy nadmiernie się przesuszają, a ich żywotność jest krótsza;
• po każdym umyciu nałóż na włosy nawilżającą maskę. Zanim rozprowadzisz produkt, delikatnie osusz kosmyki, wyciskając z nich nadmiar wody. Co ważne, unikaj nakładania produktu na łączenia. Składniki odżywki mogą osłabić spoiwa;
• stosuj nawilżające serum. Zwłaszcza jeśli wystawiasz włosy na działanie intensywnych promieni słonecznych;
• od czasu do czasu nałóż na włosy oliwę z oliwek i taki kompres pozostaw na noc. Oliwa znakomicie nawilży doczepy, doda im blasku i miękkości;
• na końcówki nakładaj niewielką ilość oleju makadamia lub oleju z czarnuszki. Dzięki temu zapobiegniesz ich rozdwajaniu i wygładzisz łuskę włosa.

Czy profesjonalne serie do włosów będą odpowiednie do doczepów?
Często uważa się, że drogie, profesjonalne kosmetyki do włosów pomogą zachować dłuższą żywotność włosa. Niestety, nie zawsze tak bywa. Często zdarza się, że doczepiane kosmyki zdecydowanie bardziej lubią niedrogie, drogeryjne serie niż kosztowne profesjonalne szampony i odżywki.

Czy płynny jedwab nawilża włosy przedłużane?
Wiele osób wyznaje pogląd, że jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji doczepów jest nakładanie na nie płynnego jedwabiu. Jak pokazuje nasze doświadczenie, jedwab w płynie często powoduje przesuszenie włosów oraz ich kołtunienie.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixelpixelpixel