SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak doczepić włosy na ringi?

2020-09-16
Jak doczepić włosy na ringi?
Przedłużanie włosów na ringi jest jedną z najpopularniejszych metod nadawania fryzurze długości i objętości. Dziś wyjaśnimy, na czym polega i ile kosztuje. Podpowiemy również, jak pielęgnować włosy przedłużane na ringi, aby jak najdłużej wyglądały pięknie.

Jednym z czynników, które istotnie wpływają na efekt przedłużania włosów, jest wybór metody. Ta powinna być bowiem maksymalnie dostosowana do rodzaju i kondycji włosów oraz oczywiście do preferowanych rezultatów. Jedną z najbardziej znanych i najpopularniejszych jest obecnie metoda na ringi.

Przedłużanie włosów na ringi, czyli?
Przedłużanie włosów to skuteczny sposób na spektakularne przedłużanie i zagęszczenie włosów. Zwłaszcza jeśli sięgniesz po najdłuższe, 60-centrymetrowe dopinki. Podczas zabiegu stylista łączy cienkie pasemka naturalnych włosów z równie cienkimi doczepami. Spoiwem są cieniutkie obrączki zwane ringami lub mikroringami, wykonane z reguły z aluminium, miedzi lub brązu. Fryzjerzy naj-częściej stosują mikroringi z silikonem oraz mikroringi z gwintem.

Mikrogingi z silikonem są wyposażone w wewnętrzną cieniutką warstwę silikonu. Dzięki niej perfekcyjnie przylegają do naturalnych włosów, a mocno zaciśnięte, trzymają się naprawdę znakomicie. Mikroring z gwintem zamiast warstwy silikonu posiadają niewielki gwint. To on trzyma pasma na miejscu, zapobiegając zsunięciu. Mikroringi z gwintem są zazwyczaj nieco mniejsze niż te z silikonem. Różnica w rozmiarze jest jednak minimalna i w żaden sposób nie przekłada się na efekty za-biegu i komfort noszenia dopinek.

Ważne: kolor, rodzaj i rozmiar ringów powinny być perfekcyjnie dobrane do koloru i struktury naturalnych włosów. Dzięki temu skutecznie się w nie wtopią i pozostaną całkowicie niezauważalne.

Na czym polega zabieg?
Do przedłużania włosów na ringi potrzebne są nie tylko same pasma, ale także specjalne szydełko i cążki. Podczas zabiegu stylista rozdziela podstawowe sekcje włosów i mocuje doczepy niezbyt blisko krawędzi włosów (ring powinien znajdować się około 0,5 cm od skóry głowy). Po wydzieleniu pojedynczego pasma naturalnych włosów (nie powinno być cieńsze od doczepianego) przy pomocy szydełka nakłada ring, a następnie wkłada w niego pasmo włosów doczepianych. Następnie cążkami zaciska ring płasko do góry. Kolejnym krokiem jest wykonane tej samej czynności na następnym paśmie, oddzielonym od pierwszego o około 0,5 - 1 cm. Aby uniknąć nakładania się na siebie do-czepów, warto zachować efekt cegiełek.

Rada dla stylistek: przed założeniem włosów na ringi swojej klientce, dokładnie sprawdź każde pasmo włosów i upewnij się, że włosy nie wypadają z łączeń. Podczas zabiegu zadbaj także o precyzyjne i mocne dociśnięcie ringów. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko nadmiernej utraty pasm (dopuszczalnym standardem jest ta na poziomie 5-10%).

Dla kogo metoda na ringi?
Metoda na ringi jest tzw. metodą na zimno. Oznacza to, że podczas zabiegu fryzjer nie wykorzystuje wysokiej temperatury. Z tego powodu microringi są szczególnie polecane posiadaczkom cienkich delikatnych, osłabionych zabiegami fryzjerskimi włosów. Jeśli kondycja Twoich włosów nie jest wzorcowa, taka metoda okaże się strzałem w dziesiątkę.

Trwałość metody na ringi, czyli jak długo będziesz się cieszyć pięknym efektem przedłużania?
Przedłużanie włosów na ringi jest metodą trwałą. To, jak długo fryzura będzie wyglądać pięknie, zależy jednak przede wszystkim od 2 czynników: rodzaju i jakości dopinek oraz pielęgnacji. Jeśli sięgniesz po wysokiej jakości doczepy i zachowasz zasady właściwej pielęgnacji (przeczytasz o nich niżej). Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie i wysokiej trwałości, wybierz doczepy włosów słowiańskich o strukturze naturalnej. Ich struktura do złudzenia przypomina strukturę włosów Polek. Możesz być pewna, że nikt nie zorientuje się, że Twoja bujna fryzura nie jest dziełem natury. Nie mniej ważna od jakości dopinek jest skuteczna, dostosowana do ich potrzeb pielęgnacja.

Jak pielęgnować włosy przedłużane na ringi?
Choć struktura doczepów do złudzenia przypomina strukturę naturalnych włosów, w przeciwieństwie do nich dopinki nie mają źródła wewnętrznego nawilżania.
  • Aby były gładkie i miękkie, całą wilgoć musisz dostarczyć im z zewnątrz. To właśnie właściwe nawilżanie (w połączeniu z delikatnością) jest najważniejszym elementem pielęgnacji doczepów.
  • Do mycia włosów przedłużanych na ringi używaj delikatnych nawilżających szamponów, najlepiej tych dedykowanych doczepom.
  • Po każdym myciu wetrzyj we włosy maskę lub odżywkę silnie nawilżającą. Unikaj aplikacji kosmetyków w miejscach łączeń. Aktywne składniki odżywek i masek mogą osłabić łączenia, po-wodując utratę pojedynczych pasm.
Rada: wg naszych doświadczeń najlepszym wyborem do pielęgnacji włosów przedłużanych są kosmetyki serii Goldwell Rich Repair — szampon, odżywka, serum i maska.
  • Regularnie czesz włosy specjalną szczotką, którą dostaniesz od fryzjera. Raz dziennie oddzielaj także od siebie poszczególne pasma, na wysokości łączeń. Tę czynność z powodzeniem wykonasz własnymi palcami.
  • Włosy przedłużane na ringi możesz w dowolny sposób stylizować — farbować, suszyć suszarką, kręcić i prostować. Pamiętaj jednak, że ze względu na brak wewnętrznego nawilżania ich skłonność do przesuszania jest zdecydowanie większa niż w przypadku naturalnych pasm. Stylizacja? Tak, ale ze zdrowym umiarem.
  • Przed zabiegam z użyciem wysokiej temperatury, ekspozycją na słońce, chlorowaną i słoną wodę, nałóż na włosy dobry preparat ochronny.
Ile kosztuje przedłużanie włosów na ringi?
Ze względu na dużą popularność i taką samą dostępność, przedłużanie włosów na ringi jest jedną z najtańszych metod. Choć cena zabiegu zależy od kilku czynników (rodzaju i liczby użytych doczepów, doświadczenia fryzjera i renomy salonu) z powodzeniem można przyjąć, że średni koszt wynosi od 450 zł.

Jeśli chcesz przedłużyć włosy taniej, sięgnij po doczepy clip in. Dzięki nim wykonasz zabieg samo-dzielnie, we własnym domu. Choć takie dopinki nie zapewnią trwałego efektu (przyczepione rano należy zdjąć przed zaśnięciem), pozwolą sprawdzić, jak czujesz się i wyglądasz z długimi włosami. Jeśli będziesz zadowolona z efektów, Twoja pragnienie wykonania trwałego zabiegu z pewnością wzrośnie. Podobnie jak motywacja do oszczędzania na ten cel.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

pixelpixel