URODA
15.04.2020

Czy włosy clip in można nosić codziennie?

Czy włosy clip in można nosić codziennie?
Włosy clip in to skuteczny sposób na samodzielne przedłużenie włosów. Dzięki nim nadasz fryzurze długości i objętości bez wizyty w salonie fryzjerskim. W artykule wyjaśnimy, czy włosy clip in można nosić codziennie. Odpowiemy również na najczęściej zadawane pytania naszych klientek.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz przedłużyć włosów w salonie fryzjerskim, zrób to sama. Dzięki dopinkom clip in osiągniesz naturalny efekt, nie wydając przy tym fortuny.

Czym są dopinki clip in?
Doczepki clip in to pasma włosów zakończone klipsem. Służą one do przedłużania i zagęszczania fryzury w domu, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim.W przeciwieństwie do salonowych metod takie pasma nie zapewniają jednak trwałego efektu. Założone rano należy zdjąć wieczorem.

Ważne: jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie możesz zdjąć dopinek na noc, przed snem zwiąż włosy w ciasny warkocz. W ten sposób zapobiegniesz splątaniu i skołtunieniu.

Czy dopinki clip in można nosić codziennie?
Biorąc pod uwagę fakt, że metoda clip in nie zapewnia trwałych efektów, z pewnością wiele pań zastanawia się, czy doczepy można nosić codziennie.

Na to pytanie ciężko jednak odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy bowiem od rodzaju i aktualnej kondycji włosów.

Jeśli Twoje włosy są bardzo delikatne i łamliwe, codzienne noszenie dopinek może dodatkowo je obciążyć. W takim przypadku zalecamy używanie doczepów jedynie od czasu do czasu, np. na wyjątkowe okazje.

Jeśli jednak Twoje włosy są grube i zdrowe (ale zdecydowanie krótsze niż byś chciała), codzienne noszenie dopinek nie powinno im zaszkodzić.

Czy posiadaczki bardzo krótkich włosów mogą nosić dopinki clip in?
Aby efekt przedłużania był naturalny, naturalne włosy powinny mieć co najmniej 15 cm długości (licząc od nasady głowy). Dzięki temu wierzchnia warstwa fryzury precyzyjnie przykryje miejsca łączeń.

Czy do przedłużania włosów metoda clip in potrzebne są jakieś dodatkowe akcesoria?
Aby wykonać zabieg dokładnie, przygotuj dodatkowe lusterko, które pozwoli Ci obserwować tył głowy. Zaopatrz się również w grzebień, najlepiej taki ze szpikulcem i wsuwki.

Jak zakładać dopinki clip in?
• Przed rozpoczęciem przedłużania, wyjmij z pudełka doczepy, rozczesz je i rozłóż obok siebie. Zadbaj o to, byś miała je w zabiegu reki, siedząc przed lustrem.
• Jeśli nie robiłaś tego wcześniej, przez kilka chwil poćwicz otwieranie i zamykanie klipsów.
• Przy pomocy grzebienia wydziel pierwszą strefę pracy — najniższą partię włosów z tyłu głowy. Włosy, które znajdują się powyżej, upnij wsuwkami.
• Spośród ułożonych obok pasem wybierz to najszersze. Umieść klipsy nad warstwą naturalnych kosmyków, nieco powyżej swojej strefy pracy i powoli przesuwaj w dół. Kiedy znajdą się tuż przy linii naturalnych włosów, zapnij środkowy klips. Napnij taśmę i zatrzaśnij także boczne zatrzaski.
• Sprawdź, czy jakość łączenia nie budzi zastrzeżeń, a taśma jest odpowiednio naprężona.
• Jeśli wszystko jest w porządku, sięgnij po kolejne szerokie pasmo. Wykonując identyczne ruchy, połącz je z kolejną, wyższą warstwą naturalnych włosów.
• Jeśli masz do dyspozycji jeszcze jedno „tylne” pasmo umieść je jeszcze wyżej. Upewnij się, że naturalne włosy precyzyjnie przykryją miejsca łączeń.
• Ostatnim elementem jest umieszczenie najwęższych pasm z boków głowy.

Ile kosztują doczepy clip in?
Cena doczepów clip in zależy przede wszystkim od ich rodzaju, długości, gramatury oraz liczby elementów w zestawie. Takie dopinki sprzedaje się bowiem przede wszystkim w zestawach.

Przykładowe ceny zestawów clip in dostępnych w Besthair:
Zestaw złożony z 7 elementów (słowiańska struktura włosa, długość, 60 cm, waga 140 g):
• taśmy z 4 spinkami o szerokość 20 cm,
• 2 taśm z 3 spinkami o szerokość 2*15 cm,
• 2 taśm z 2 spinkami o szerokość 2*10 cm,
• 2 taśm z 1 spinką o szerokość 2*5 cm,
kosztuje 379 zł.

Za ten złożony z 6 elementów (słowiańska struktura włosa, długość - 40 cm, waga 70 g):
• 1 taśmy z 3 spinkami o szerokość 20 cm,
• 1 taśmy z 3 spinkami o szerokość 15 cm,
• 2 taśm z 2 spinkami o szerokość 2*10 cm,
• 2 taśm z 1 spinką o szerokość 2*5 cm,
zapłacisz jedynie 139 zł.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixelpixelpixel