Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Zagęszczanie włosów ultradźwiękami — co warto o niej wiedzieć?

2022-08-18
Zagęszczanie włosów ultradźwiękami — co warto o niej wiedzieć?

Metoda ultradźwiękowa to znakomity sposób nie tylko na przedłużenie, ale także na widoczne zagęszczenie włosów. Na czym polega zagęszczenie ultradźwiękami, ile kosztuje i jak długo utrzymuje się efekt? Podpowiadamy.

Nie każda kobieta została obdarzona przez naturę bujnymi włosami. Na szczęście dzięki nowoczesnym zdobyczom fryzjerstwa nawet rzadka, niepozorna fryzura w ciągu zaledwie kilka godzin może zamienić się w burzę gęstych pasm. Wszystko dzięki technikom trwałego zagęszczania włosów. Jedną z najbardziej popularnych jest obecnie metoda ultradźwiękowa.

Na czym polega zagęszczanie włosów na ultradźwięki?

Zagęszczanie włosów na ultradźwięki może wykonać jedynie przeszkolony w tej metodzie stylista. Podczas zabiegu łączy on cienkie doczepiane pasma zakończone keratynową końcówką z równie cienkimi pasmami naturalnych włosów. W jaki sposób? Używa do tego celu urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe o wysokich częstotliwościach. Na skutek ich działania keratyna wpada w drgania. Zmieniając swoją strukturę, łączy się trwale z naturalnymi pasmami.

Czy łączenia są widoczne?

Keratynowa końcówka ma dokładnie taki sam kolor jak doczepy, a co za tym idzie — identyczny lub bardzo zbliżony do naturalnych włosów. Po połączeniu obu elementów spojenia skutecznie wtapiają się w strukturę fryzury. Efekt zagęszczania włosów metodą ultradźwiękową jest więc bardzo naturalny, a łączenia są dyskretne i niedostrzegalne gołym okiem.

Dlaczego właśnie metoda ultradźwiękowa?

Dlaczego warto zagęścić włosy przy pomocy ultradźwięków?

Zagęszczanie fryzury metodą ultradźwiękową:

  • zapewni Ci szybki i trwały efekt, który utrzyma się na włosach nawet kilka miesięcy. W zależności od liczby dopinek zabieg trwa średnio od 2 do 5 godzin i nie powoduje dyskomfortu;
  • to ochrona naturalnych pasm. Zagęszczanie na ultradźwięki jest zagęszczaniem włosów na zimno, czyli bez użycia wysokiej temperatury. To sprawia, że Twoje naturalne pasma podczas zabiegu będą należycie chronione przed uszkodzeniem;
  • to gwarancja dyskretnego efektu i niewidocznych łączeń. Łączenia powstałe w wyniku zagęszczania włosów metodą ultradźwiękową na są nie tylko niewidoczne, ale również plastyczne Zapewnia więc możliwość tworzenia dowolnych fryzur i niemal nieograniczonej stylizacji włosów;
  • to możliwość suszenia włosów suszarką, stylizowania przy pomocy lokówki i prostownicy. Jeśli zagęścisz włosy przy pomocy naturalnych włosów, będziesz mogła traktować je tak, jak swoje własne — suszyć suszarką, kręcić, prostować, a nawet farbować. Pamiętaj jednak, że doczepiane pasma nie mają źródła wewnętrznego nawilżania. Tracą więc wilgoć zdecydowanie szybciej niż ich naturalne „siostry”. Jeśli zbyt często będą narażone na działanie wysokiej temperatury, mogą stawić blask i zdrowy wygląd.

Ile kosztuje zagęszczanie włosów na ultradźwięki?

Cena zagęszczanie włosów na ultradźwięki zależy przede wszystkim od:

  • renomy i doświadczenia stylisty. Znany, doświadczony fryzjer będzie miał z pewnością wyższe ceny od tego, który — choć zdolny, dopiero zdobywa doświadczenie;
  • umiejscowienia salonu fryzjerskiego. Choć nie jest to regułą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że salonach położonych w centrach i modnych częściach miast ceny będą wyższe niż w tych kameralnych, umiejscowionych poza głównymi ulicami;
  • liczby wykorzystanych pasm, ich gramatury i długości. Cześć kosztu przedłużania włosów stanowi cena, jaką fryzjer musi zapłacić za same dopinki. Zależy ona od jakości doczepów (włosy naturalne będą droższe od syntetycznych, lecz dłużej utrzymają trwałość i piękny wygląd), ich długości (dłuższe pasma będą droższe od krótszych) i gramatury.

Biorąc pod uwagę wskazane wyżej kryteria, średnia cena zagęszczania włosów metodą ultradźwiękową wynosi od 1500 do 2500 zł.

Zagęszczanie włosów na ultradźwięki — dla kogo?

Kto powinien wybrać zagęszczanie włosów metodą ultradźwiękowa? Zagęszczanie włosów na ultradźwięki to świetny wybór dla kobiet, które zmagają z cienkimi, łamliwymi i skłonnymi do wypadania pasmami. Ze względu na fakt, że podczas zabiegu stylista nie używa wysokiej temperatury, jest to jedna z najdelikatniejszych metod przedłużania i zagęszczenia fryzury.

Jak długo utrzymuje się efekt zagęszczania na ultradźwięki?

To, jak długo efekt zagęszczenia utrzyma się na Twoich włosach, zależy przede wszystkim od jakości dopinek (włosy naturalne będą zdecydowanie trwalsze od syntetycznych) oraz odpowiedniej pielęgnacji (o tym, jak właściwie pielęgnować włosy przedłużone przeczytasz tutaj). W praktyce średnia trwałość doczepów wykonanych z naturalnych włosów słowiańskich wynosi od 4 do 6 miesięcy.

W jaki sposób zdjąć doczepy?

Zdjęcie doczepów zawsze wymaga wizyty w salonie fryzjerskim (najlepiej, jeśli odwiedzisz fryzjera, który je zakładał). Samodzielne próby pozbycia się dopinek mogą skutkować zniszczeniem naturalnych pasm, co z pewnością odbije się nie tylko na wyglądzie, ale również na samopoczuciu i pewności siebie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

pixelpixel