SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Szczotka do włosów doczepianych - jaką wybrać?

2022-04-15
Szczotka do włosów doczepianych - jaką wybrać?

Zawsze marzyłaś o długich i gęstszych włosach. Gdy okazało się, że jest na to prosty sposób, z niecierpliwością czekałaś na zabieg w salonie fryzjerskim. W końcu nadszedł ten dzień. Masz oszałamiającą fryzurę… i co dalej? Co zrobić, by była w formie jak najdłużej?

Oczywiście musisz o nią odpowiednio zadbać. Tak naprawdę nie jest to skomplikowane i nie odbiega bardzo od pielęgnacji naturalnych włosów. Dobierz jednak produkty starannie, by cieszyć się osiągniętym efektem przez długie tygodnie.

Pierwsze co przychodzi do głowy, gdy myślimy o pielęgnacji, to kosmetyki i mycie. Na ten temat znajdziesz ciekawe artykuły na naszym blogu.

Jednak właściwa pielęgnacja to nie tylko kosmetyki. Kluczową rolę na co dzień odgrywa to jak często, w jaki sposób i czym je czeszesz. Odpowiedzmy sobie na te pytania.


Jak często czesać włosy przedłużane?

To jest bardzo istotny element. Powinnaś dokładnie wyszczotkować włosy rano i wieczorem, a w ciągu dnia przeczesywać je w miarę potrzeb, by nie dopuścić do ich splątania.

Jak to robić?

Żadne włosy, nawet Twoje własne, nie lubią szarpania. Należy rozczesywać je delikatnie, by ich nie wyrywać i nie niszczyć naturalnej struktury. Włosy doczepiane wymagają szczególnej delikatności, zwłaszcza w miejscu łączeń.

Nie powinnaś czesać włosów zaraz po umyciu, by ich nie rozciągać. Odczekaj aż naturalnie podeschną i wtedy delikatnie je przeczesz, rozdzielając pasma. Dopiero po tym możesz przystąpić do modelowania.

Sporym wyzwaniem bywa rozczesanie długich i gęstych włosów. Pamiętaj, by robić to warstwami - zacznij od tej wierzchniej i stopniowo pogłębiaj. Nie rób też tego od razu po całej długości. Rozczesz końcówki, następnie czesz zaczynając coraz wyżej, aż będziesz mogła robić to od samej nasady włosów. Wszystko po to, by delikatnie je rozplątać i uczesać, bez podszarpywania i nadwyrężania taśmy.

I w końcu… czym czesać włosy przedłużane?

Koniecznie odpowiednią szczotką. A jaka jest najlepsza szczotka do włosów doczepianych?
Na rynku jest wiele produktów. Dokonując wyboru zwróć uwagę na kilka istotnych elementów: włosie, podstawa, na której jest osadzone, wielkość i kształt oraz ergonomia.

Szczotki z włosia dzika

Najbardziej efektywne są szczotki z naturalnego włosia dzika. Jest ono elastyczne, ale też wystarczająco sztywne, by delikatnie wyszczotkować Twoje włosy. W każdej kępce powinny być dłuższe wypustki z nylonu, które łagodnie rozplątują włosy, bez szkody dla łączeń. Dzięki zastosowaniu włosia o dwóch długościach, włosy są gładkie i lśniące.

Co ważne, włosie dzika ma działanie antystatyczne, czyli włosy się po nim nie elektryzują.
Najlepiej, jeśli włosie zamocowane jest na poduszce pneumatycznej. Taka podstawa jest sprężysta, więc równomiernie rozkłada nacisk na skórę głowy i dopasowuje się do jej kształtu.
Szczotka do doczepów powinna mieć wygodnie leżącą w dłoni rączkę i być wykonana z dobrej jakości materiałów.

Wybierz odpowiednie dla siebie kształt i wielkość.
Jeśli masz długie i gęste włosy, najwygodniejsza będzie szczotka płaska z dzika. Jest dość duża, a co za tym idzie - wydajna. Za jednym pociągnięciem rozczesze większą powierzchnię włosów.

Do krótszych włosów dobrym wyborem jest owalna szczotka drewniana z dzika. Jest bardzo poręczna i nie zajmuje dużo miejsca. Sprawdzi się też jako dodatkowa szczotka do włosów długich w torebce lub podróży. Jest wykonana z drewna, co dodaje jej szlachetności.

Do stylizacji również wybierz produkt dedykowany włosom przedłużanym. Naszą rekomendacją jest szczotka okrągła z dzika. Używaj jej tak, jak zwykłej szczotki okrągłej, ale unikaj mocnego wyciągania włosów. To nieduża szczotka do włosów doczepianych, która również zajmie mało miejsca w torebce lub bagażu.


Szczotka „pętelka”

Innym ciekawym rozwiązaniem jest szczotka do włosów przedłużanych z syntetycznym włosiem zawiniętym w podłużne oczka, czyli tzw. „pętelka”. Ta forma jest niezwykle łagodna dla Twoich włosów. Rozplątuje je nieinwazyjnie, ale skutecznie. Nie elektryzuje ich i nie naraża łączeń na uszkodzenie. Co więcej, podczas szczotkowania delikatnie masuje skórę głowy. Jest to bardzo relaksujące i poprawia ukrwienie. Pętelka, podobnie jak szczotka z włosia dzika, powinna mieć pneumatyczną poduszkę.

W tej kategorii godna uwagi jest szczotka do włosów doczepianych. Lekka, niedroga i dobrej jakości.


Pamiętaj, odpowiednia szczotka powinna być Twoim pierwszym zakupem, jeszcze zanim udasz się na zabieg przedłużania lub zagęszczania włosów.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Szczotka płaska z dzika

Szczotka płaska z dzika

59,00 zł brutto/1szt.
Szczotka okrągła z dzika

Szczotka okrągła z dzika

39,00 zł brutto/1szt.
Szczotka drewniana z dzika

Szczotka drewniana z dzika

59,00 zł brutto/1szt.
pixelpixel