Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Proste i stylowe upięcie włosów - wielki powrót klamer!

2023-06-27
Proste i stylowe upięcie włosów - wielki powrót klamer!

Klamry do włosów były nieodłącznym elementem każdej kobiety w latach 80’. Były dosłownie wszędzie, każda kobieta je znała i kochała! Po wielu latach przerwy, klamry obecnie na nowo przeżywają swoje czasy świetlności i znów królują wśród akcesoriów do uczesania!

Klamry - spinki do upięcia włosów - dostępne są obecnie w wielu różnych designach - od prostych, bardzo klasycznych i minimalistycznych, po kolorowe, ze wzorami, w ciekawe printy. Dla zwolenników prostych form - idealne będą spinki w odcieniu zbliżonym do koloru włosów, a kobiety uwielbiające zabawę modą, mogą zdecydować się na ciekawe wzory. Obecnie spinki mogą posiadać bardzo elegancki design - np. mogą być ozdobione perełkami - takie klamry sprawdzą się nawet na wielkie wyjścia.

Klamra do włosów - jakie ma zalety?

Wykorzystanie klamer, prócz aspektu wizualnego, ma wiele innych zalet. Pierwszą z nich jest fakt, iż klamry delikatniej niż gumka upinają włosy, dzięki czemu lepiej zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi. Klamry nie powodują nieestetycznych wgnieceń oraz nie odkształcają włosów. Pasma spięte w klamrę związane są luźniej niż w przypadku ciasnych gumek, które mogą powodować mikrouszkodzenia. Dodatkowo fryzura spięta klamrą nie zmienia swojej formy, nie opada.

Pamiętaj, iż codzienne upinanie włosów w taki sam sposób, naraża na łysienie tradycyjne, inaczej mówiąc łysienie od naciągania. Jeśli Twój tryb życia wymaga codziennego związywania kosmyków lub po prostu nie lubisz, gdy włosy stale wchodzą Ci na twarz i cenisz sobie wygodę, koniecznie zmieniaj sposoby upięcia.

Fryzura z klamrą jest idealnym wyborem na wiele okazji - świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień do pracy, na egzamin czy eleganckie spotkanie, przyjęcie, jak również jest zbawienna w upalne dni. Dzięki klamrom upinanie długich włosów nie stanowi problemu!

Fryzury z klamrą w roli głównej - jak upiąć włosy?

Przy pomocy klamry można stworzyć wiele ciekawych upięć włosów średnich i długich. Najprostszą fryzurą wykonaną z jej wykorzystaniem jest zebranie wszystkich włosów z tyłu głowy i spięcie ich klamrą. Jeśli chcesz stworzyć luźną i ciekawą fryzurę - pozostaw kilka luźnych pasemek przy twarzy.

Innym, bardzo prostym upięciem jest spięcie jedynie skrajnych pasm włosów przy pomocy klamry z tyłu głowy i pozostawienie pozostałych włosów rozpuszczonych. Takie uczesanie jest kompromisem wygody i zdrowia - pozwala na zebranie przednich włosów, dzięki czemu nie wchodzą one w twarz, a jednocześnie pozostałe włosy nie są stale naciągnięte przez ciasne gumki. W taki sposób można stworzyć bardzo dziewczęcą, uroczą fryzurę, idealną na wiele różnych okazji. Jeśli jesteś posiadaczką krótkich włosów, a marzy Ci się taka fryzura, to sprawdź naszą ofertę na włosy doczepiane. Jeżeli szukasz rozwiązania na konkretną okazję, rozważ dopinki Clip In.

Urocze i delikatne upięcie włosów klamrą

Innym, choć podobnym sposobem na wykorzystanie klamry, jest wykonanie z przednich pasm dwóch warkoczy - jednego z prawej, drugiego z lewej strony głowy, a następnie połączenie ich przy pomocy klamry z tyłu. W przypadku tej fryzury pozostałe włosy również mogą zostać rozpuszczone.

Kolejną propozycją jest utworzenie z części włosów mini koczka, którego należy spiąć klamrą. Jest to młodzieżowa, choć pasująca również starszym kobietom fryzura.Bardzo eleganckie upięcie z charakterem stworzysz natomiast zwijając włosy w rulon na całej długości, a następnie spinając je, starając się ukryć końcówki. W taki sposób utworzysz klasyczne upięcie - francuski kok, tak zwany banan.

Wybierz upięcie, które najlepiej do Ciebie pasuje i zachwycaj!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixelpixel