URODA
27.05.2023

Odstające uszy? Żaden problem! Sprawdź jakie fryzury pozwolą Ci o nich zapomnieć

Odstające uszy? Żaden problem! Sprawdź jakie fryzury pozwolą Ci o nich zapomnieć

Jesteś posiadaczką odstających uszu? Nie martw się, nie jesteś z tym sama! Jest to problem blisko 5% społeczeństwa. Jeżeli odstające uszy są Twoim kompleksem i wpływają na zmniejszenie Twojego poczucia własnej wartości i pewności siebie, to zachęcam do przeczytania dalszej części artykułu, w której wskażemy jakie fryzury pozwolą na zamaskowanie Twojego problemu.

Pamiętaj - jesteś piękny!

Każdy z nas ma w swojej urodzie jakiś mankament, którego nie lubi, natomiast nasza nieidealność jest idealna! Dzięki temu, że każdy z nas jest inny, możemy podziwiać różnorodność na świecie. Bardzo ważnym aspektem w leczeniu kompleksów jest zaakceptowanie własnej osoby. Dzięki temu nie pozwolimy na to, aby jakaś niewielka część naszego wyglądu w istotny sposób wpłynęła na nasze postrzeganie swojej osoby lub też czucie się mniej atrakcyjnym. Jeżeli potrafisz w pełni zaakceptować swoje niedoskonałości, to super! Jeśli natomiast mimo wszystko pragniesz zamaskować swój kompleks i zastanawiasz się jak ukryć odstające uszy, to nasza pierwsza rada brzmi - postaw na dodatki. Bardzo modne i stylowe opaski, chusty, kapelusze pozwolą na ukrycie Twojego kompleksu. Odpowiednio dobrana opaska czy też chusta pozwoli nie tylko na zniwelowanie Twojego problemu, ale również na wspaniałe urozmaicenie całej stylizacji i też utrwalenie i przytrzymanie fryzury. O ile opaski możemy nosić na co dzień, o tyle kapelusze czy chusty już niekoniecznie. Przedstawimy zatem kilka pomysłów na to, w jaki sposób dobrać fryzurę, aby zniwelować problem odstających uszu i czuć się świetnie w swoim ciele. 

Wybierz fryzury zakrywające uszy

Przede wszystkim unikaj bardzo krótkich fryzur lub też ciasnych, wysokich upięć, takich jak kucyki czy koki. Mocno zaczesane włosy będą niestety podkreślały Twój problem. Świetnym wyborem będzie natomiast grzywka. Najlepiej aby była długa i gęsta, luźno opadająca na czoło. Zwróć uwagę na objętość swoich włosów. Gęste, puszyste włosy będą zdecydowanie Twoim sprzymierzeńcem. Jeżeli jesteś posiadaczką bardzo cienkich i rzadkich kosmyków, rozważ zagęszczenie włosów przy pomocy pasm doczepianych z naszej oferty.

Fryzury na odstające uszy - postaw na włosy do ramion

Najlepszym wyborem dla posiadaczek odstających uszu są włosy do ramion - świetnie sprawdzą się włosy półdługie, lekko pofalowane. Jest to dobra długość ze względu na stosunkowo najłatwiejsze utrzymanie ich w odpowiedniej objętości i puszystości. Jeżeli Twoje kosmyki są gęste i nie masz problemu ze zbyt przyklapniętymi i cienkimi włosami równie dobrze będziesz się prezentować w długich włosach. Pamiętaj jednak, aby nie zakładać swoich włosów za ucho. 

Fryzury damskie do ucha zastąp fryzurami za ucho

Wspomnieliśmy już, że bardzo krótkie fryzury nie będą najlepszym dla Ciebie wyborem. Jeżeli jednak jesteś fanką krótkich włosów, to nic straconego! Włosy za ucho pozwolą na zamaskowanie odstających uszu. Bob - najlepiej z grzywką - z pewnością będzie Twoim sprzymierzeńcem. Krótkie fryzury za ucho będą zatem dobrym wyborem!

Odstające uszy - fryzury, które sprawdzą się u Ciebie

Oczywiście nie wszystkie upięcia są w Twoim przypadku zabronione. Jeżeli lubisz wiązać włosy w koczek, zrób to! Mając odstające uszy, możesz zdecydować się na upięcie zarówno niskiego, jak i wysokiego kucyka, niskiego czy też wysokiego koka. Pozostaw po prostu kilka luźnych pasm przy twarzy, dzięki temu zamaskujesz uszy i będziesz cieszyć się bardzo wygodną i praktyczną fryzurą na co dzień. Możesz również zdecydować się na długą grzywkę. Świetnie sprawdzi się ta z przedziałkiem na środku głowy.

Dobrym wyborem będą również luźne warkocze. Pozwolą one na zamaskowanie niedoskonałości i dodadzą uroku. Taka fryzura jest niezwykle dziewczęca, choć nie jest zarezerwowana tylko dla dziewczynek. Dojrzała kobieta również będzie wyglądała w niej  zjawiskowo.

Odstające uszy - sposoby na ich ukrycie

Podsumowując, zrezygnuj z bardzo ciasnych, gładkich, wysokich upięć, bardzo krótkich fryzur oraz noszenia luźno bardzo cienkich i mało objętościowych włosów. Zagęść włosy przy pomocy naszych pasm doczepianych i ciesz się bardzo objętościową i efektowną fryzurą nie tylko od święta, ale również i na co dzień.Wiesz już jakie fryzury sprawią, iż Twoje uszy nie będą przyciągały uwagi i będą praktycznie niewidoczne. Pamiętaj jednak, iż jesteś piękna taka, jaka jesteś i nie musisz obsesyjnie myśleć o tym, aby przypadkiem nie zaczesać włosów w nieodpowiedni sposób i zaakcentować swoje ucho! Powyżej przedstawiliśmy podstawowe rady dla osób, które przez odstające uszy czują się znacznie mniej pewne siebie i wpływa to na ich poczucie własnej wartości. Odstające uszy to problem co 20-stej osoby. Również w świecie celebrytów! Nie jesteś sama! Pamiętaj jednak, iż odstające uszy mogą być urocze!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixelpixel