Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kosmetyki do przedłużanych włosów - jakie wybrać?

2019-03-08
Kosmetyki do przedłużanych włosów - jakie wybrać?
Warunkiem zdrowia i pięknego wyglądu przedłużanych włosów jest odpowiednia pielęgnacja. Jak troszczyć się o doczepy? Jakich kosmetyków używać? Z jakich zabiegów zrezygnować? Podpowiadamy.

Piękne, lśniące włosy są ozdobą każdej kobiety. Pozbawione blasku, suche i matowe, zamiast zdobić — szpecą. Zasada ta dotyczy także włosów do przedłużania. Aby dopinki wyglądały naprawdę dobrze, warto zastosować kilka kluczowych zasad pielęgnacji.

Doczepy — kluczowe zasady pielęgnacji
Struktura, wygląd i budowa naturalnych włosów słowiańskich do złudzenia przypominają z właściwościami naszych włosów. Nie posiadając wewnętrznego odżywiania, potrzebują zdecydowanie więcej mocy z zewnątrz.

1. Odżywiaj i nawilżaj
Pierwszą zasadą towarzyszącą pielęgnacji włosów doczepianych powinno być nawilżanie. Włosy bez cebulek, które nie mogą czerpać dobroczynnej mocy z wewnątrz, mają większe tendencje do utraty wilgoci i wysuszania. Zapewnienie im optymalnego poziomu nawilżenia jest więc podstawowym warunkiem pięknego wyglądu. Do mycia stosuj wyłącznie delikatne nawilżające szampony (listę polecanych kosmetyków znajdziesz w kolejnych akapitach). Używaj delikatnych odżywek i masek o właściwościach wygładzających. Pamiętaj jednak, by nie nakładać ich na miejsca łączeń. Składniki odżywek mogą je osłabić. Aby zapobiec rozdwajaniu i wysuszaniu, na końcówki nakładaj olej, np. z orzechów makadamia czy czarnuszki albo oliwę z oliwek.

Ważne: pamiętaj, drogi profesjonalny szampon wcale nie musi być lepszy niż „zwykły” produkt, dostępny w drogerii. Zanim sięgniesz po kosztowną pielęgnację, zapoznaj się z naszą listą najlepszych kosmetyków do pielęgnacji włosów przedłużonych. Znajdziesz ją na końcu artykułu.

2. Traktuj delikatnie
Doczepy plączą się zdecydowanie łatwiej niż naturalne włosy. Mają również większe tendencje do kołtunienia. Podstawą pielęgnacji włosów przedłużanych powinna być więc delikatność. Myj włosy tylko w letniej wodzie. Zadbaj o staranne oczyszczenie skory głowy. To właśnie na niej gromadzi się najwięcej brudu oraz łoju. Aby rozprowadzić szampon po włosach, przesuwaj dłonie z góry do dołu. Nie stosuj okrężnych ruchów, które mogą powodować plątanie i kołtunienie doczepów. Po umyciu zawiń włosy delikatnie w ręcznik. Nie trzyj i nie szoruj.

3. Nie przesadzaj z suszarką
Doczepy możesz suszyć suszarką, prostować, kręcić, a nawet farbować (nie wolno ich jedynie rozjaśniać). Warto wiedzieć jednak, że nadużywanie zabiegów z użyciem wysokiej temperatury nie wyjdzie im na dobre. Jeśli używasz suszarki, lodówki lub prostownicy — koniecznie pamiętaj o ochronnym preparacie termoaktywnym. Jeśli będziesz mogła, pozwól włosom wyschnąć w sposób naturalny. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz tego zrobić — susz doczepy chłodnym strumieniem powietrza. Co ważne — podczas suszenia przeczesuj włosy wyłącznie palcami, nie szczotką. Dokładnie wyszczotkuj je dopiero w momencie, kiedy będą całkowicie suche. Szczotkowanie rozpocznij od końcówek, przesuwając szczotkę powoli ku górze.
W kontakcie ze słońcem i wysoką temperaturą stosuj ochronne, nawilżające spraye.

4. Używaj szczotki do włosów przedłużanych
Do czesania włosów przedłużanych używaj jedynie stworzonej do tego celu szczotki. Tradycyjne szczotki i grzebienie mogą osłabić łączenia i spowodować wypadanie doczepów. Przedłużane włosy czesz kilka razy dziennie. Regularnie (co najmniej raz w tygodniu) rozdzielaj także palcami każde z pasm, separuj je (na wysokości łączeń).

5. Na noc związuj włosy przedłużane w warkocz
Aby zapobiec nadmiernemu pocieraniu włosów, na noc związuj je w lekki warkocz. Taki zabieg sprawi, że mimo upływu czasu będą wyglądać zdrowo i pięknie. Związuj włosy w ten sposób również na basenie, w saunie czy podczas ćwiczeń w fitness clubie.
Jakie kosmetyki do przedłużanych włosów?
Nie mniej ważny od zasad towarzyszących pielęgnacji naturalnych włosów do przedłużania jest wybór najlepszych kosmetyków. Zdaniem ekspertów, to właśnie ich dobór często przesądza o wyglądzie doczepów, poprawiając lub osłabiając ich kondycję.

Jakie kosmetyki wybrać?
Pierwsze miejsce na liście najlepszych kosmetyków do pielęgnacji włosów zajmuje seria Goldwell Rich Repair, przeznaczona do pielęgnacji włosów przedłużonych. Dzięki niej włos dłużej zachowują swój piękny wygląd, są miękkie, gładkie i odpowiednio nawilżone. Na szczególną uwagę zasługuje także seria Kemon Actyva Disciplina oraz Moroccanoil Hydration. Szampony, odżywki i maski pomogą okiełznać niesforne kosmyki, wygładzą włosy i ułatwią rozczesanie.

Z jakich kosmetyków zrezygnować?
Pielęgnując włosy przedłużane, unikaj szamponów przeciwłupieżowych, zawierających alkohol oraz dedykowanych włosom przetłuszczającym. Takie produkty pozbawiają włosy blasku, wysuszają oraz wzmagają kołtunienie.

Co z jedwabiem? Czy warto stosować płynny jedwab do nawilżenia włosów przedłużanych?
Choć wiele osób stosuje (i poleca) stosowanie płynnego jedwabiu, my definitywnie odradzamy ten produkt. Jak wynika z naszego doświadczenia, taki produkt bardzo przesusza włosy, i podobnie jak szampony z alkoholem — powoduje ich puszenie się i kołtunienie.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixelpixel