SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip

2022-06-16
Keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip

Keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip to zabieg polecany osobom, które chcą w widoczny sposób przedłużyć i zagęścić swoje włosy. Na czym polega w praktyce, ile kosztuje, jakie ma wady i zalety? Podpowiadamy.

Przedłużanie włosów na keratynę to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania i zagęszczania włosów. Znana i uwielbiana przez kobiety na całym świecie pozwala w ciągu zaledwie kilku godzin spektakularnie odmienić wygląd. Na czym polega w praktyce?

Keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip - na czym polega?

Keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip polega na połączeniu cieniutkich pasm naturalnych włosów z równie cienkimi doczepami zakończonymi keratynową końcówką w kształcie litery U (U-Tip). Na skutek działania wysokiej temperatury emitowanej przez specjalną fryzjerską zgrzewarkę, keratynowa końcówka topi się i scala się z naturalnym pasmem. Łączenie jest bardzo trwałe i niedostrzegalne, a cały zabieg - w zależności od preferowanego efektu i liczby wykorzystanych dopinek zabieg trwa z reguły od 3 do 5 godzin. Odpowiednio pielęgnowane doczepy zachowują swój piękny wygląd nawet przez 6 miesięcy. Kiedy stracą blask, należy je zdjąć, koniecznie z pomocą doświadczonego stylisty (najlepiej tego, który wykonywał zabieg). Samodzielne próby zdjęcia dopinek mogą skutkować poważnym uszkodzeniem struktury włosa.

Dla kogo keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip?

Ze względu na fakt, że podczas zabiegu keratynowego przedłużania włosów metodą U-Tip stylista używa wysokiej temperatury, ta metoda jest szczególnie polecana osobom posiadającym zdrowe włosy, bez tendencji do łamania i nadmiernego wypadania. Świetnie sprawdzi się zarówno do przedłużenia, jak i zagęszczenia naturalnych pasm.

Keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip - cena

Ile kosztuje keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele zależy tu bowiem od liczby i jakości doczepów oraz renomy i lokalizacji salonu fryzjerskiego. Średnie ceny zabiegu z wykorzystaniem pasm zakończonych końcówką U-Tip wahają się pomiędzy 1500 a 2500 zł.

Rada: na portalach społecznościowych i w serwisach ogłoszeniowych roi się od ogłoszeń osób, które wykonują keratynowe przedłużanie włosów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Jeśli zależy Ci na tym, aby efekt zabiegu był zgodny z Twoimi oczekiwaniami, nie korzystaj z usług takich specjalistów. Możesz być pewna, że powodem zaniżonej stawki są gorsze materiały lub brak wymaganych kwalifikacji. W jednym i drugim przypadku efekt zabiegu może okazać się dużym rozczarowaniem.

Zalety keratynowego przedłużania włosów metodą U-Tip

Jakie są najważniejsze zalety keratynowego przedłużania włosów metodą U-Tip?

  • Przedłużanie włosów na keratynę jest najbardziej znaną i najpopularniejszą metodą przedłużania włosów przetestowaną przez miliony kobiet na świecie;
  • Dzięki niedostrzegalnym zgrzewom zapewnia bardzo naturalne efekty. Jeśli przedłużyć włosy metodą U-Tip możesz być pewna, że nikt nie zorientuje się, że Twoja fryzura nie jest dziełem natury;
  • Trwałe i elastyczne łączenia znakomicie trzymają dopinki;
  • Keratyna jako naturalna substancja nie jest inwazyjna dla włosów;
  • Możliwość regulowania ilości keratyny i wielkości łączeń.

Wady keratynowego przedłużania włosów metodą U-Tip

Czy keratynowe przedłużanie włosów ma jakieś wady?

  • Ze względu na używanie podczas zabiegu wysokiej temperatury keratynowe przedłużanie włosów metodą U-Tip nie sprawdzi się w przypadku osób z łamliwymi, delikatnymi włosami;
  • Bardziej kłopotliwa niż w przypadku metody kanapkowej czy na ringi procedura podciągnięcia pasm. Miejsca łączeń doczepów z naturalnymi pasmami obniżają się wraz z naturalnym wzrostem włosów. Aby zapewnić fryzurze naturalny wygląd, warto zadbać o to, aby nie były widoczne, podciągając pasma ku górze. W przypadku metody keratynowej jest to możliwe wyłącznie po rozłączeniu aktualnego i wykonaniu nowego zgrzewu keratynowego. Jeśli wybierasz dobrej jakości naturalne dopinki, będziesz mogła wykorzystać je ponownie.
  • Konieczność zdjęcia doczepów u fryzjera (ta wada dotyczy jednak nie tylko metody keratynowej, ale wszystkich trwałych metod przedłużania i zagęszczania włosów).

Keratynowe przedłużanie włosów to strzał w dziesiątkę dla osób, które szukają sprawdzonej metody zapewniającej trwały i naturalny efekt. Pielęgnowane w przemyślamy sposób, z użyciem kosmetyków do włosów przedłużanych będą wyglądać zjawiskowo nawet przez 6 miesięcy (zgodnie z ich żywotnością).

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

pixelpixel