Artykuły i ciekawostki
28.07.2022

Jak zrobić kucyk z doczepianych włosów?

Jak zrobić kucyk z doczepianych włosów?

Kucyk z doczepianych włosów? Nic prostszego! W artykule wyjaśnimy, jak go wykonać.

Wbrew pozorom kucyk z doczepianych włosów może przybierać nie jedną, a różne formy. Wiele zależy tu przede wszystkim od tego, czy przedłużyłaś włosy trwałą metodą (np. na keratynę lub na mikroringi), czy sięgnąłeś po włosy przedłużane typu clip-in, które nie zapewniają trwałego efektu.

Kucyk z włosów przedłużanych trwale

Trwałe przedłużanie włosów pozwala cieszyć się długimi i gęstymi włosami nawet przez okres 4-6 miesięcy. Jeśli wybrałaś dopinki wykonane z naturalnych włosów słowiańskich, z powodzeniem możesz traktować je tak, jak własne — suszyć suszarką, kręcić lokówką i prostować. Nic nie stoi także na przeszkodzie, abyś układała z nich dowolne fryzury - luźne koki, eleganckie upięcia czy kucyki.

Aby zrobić kucyk z przedłużanych włosów, postępuj dokładnie tak samo, jak gdybyś robiła go z własnych naturalnych pasm. Jeśli fryzjer przeprowadził zabieg przedłużenia fachowo, miejsca łączeń z pewnością nie będą widoczne. Bez względu na to, czy wybrałaś metodą na ringi, metodę kanapkową, metodę na keratynę czy na ultradźwięki.

Kucyk z pasm włosów clip in

Inną wersją kucyka z doczepianych włosów może być ten powstały z włosów clip-in. W przeciwieństwie do przedłużenia włosów na ringi, keratynę czy ultradźwięki, pasma clip-in nie zapewniają trwałego efektu. Założone rano należy zdjąć wieczorem. Doczepy clip in to pasma włosów zakończone klipsem - to właśnie on, wpięty w naturalne włosy stanowi spoiwo obu elementów. Przy pomocy dopinek clip in możesz nie tylko przedłużyć i zagęścić włosy. Pasma z klipsem świetnie sprawdzą się także do wykonania kucyka. Od czego zacząć?

1. Przygotuj dwa pasma włosów z trzema klipsami oraz dwa z dwoma klipsami (możesz także użyć takich pasemek, jakie masz)
2. Przeczesz swoje pasma szczotką lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Jeśli Twoje włosy mają skłonność do falowania, możesz dodatkowo wyprostować je prostownicą. Dzięki temu lepiej stopią się z doczepami.
3. Zbierz włosy na czubku głowy i zwiąż je w kucyka. Jeśli chcesz, aby Twój doczepiany kucyk, znajdował się wysoko, naturalny powinien znajdować się w takiej samej pozycji. Włosy na przodzie głowy pozostaw „wolne”.
4. Podtapiruj włosy u nasady. Sięgnij po szerokie pasmo przedłużanych włosów i wepnij klipsy we włosy wokół kucyka. Weź drugie szerokie pasmo i powtórz tę samą czynność. Następnie owiń wokół kucyka dwa pasma z dwoma klipsami.
5. Podtapiruj lekko włosy z przodu oraz z boków głowy. Następnie unieś je do góry, próbując do-łączyć do kucyka z przedłużanych włosów. Zadbaj o to, aby zakryły miejsce łączenia.
6. Przeczesz całą konstrukcję, aby wygładzić pasma, a następnie zbierz dokładnie wszystkie włosy i zwiąż w kolejny kucyk.
7. Odstające naturalny włosy schowaj pod spód, aby się nie odznaczały. Możesz także opleść nimi gumkę. Aby utrwalić kucyka, grzywkę i górną część fryzury spryskaj lakierem.

Gotowy kucyk clip in

Alternatywą dla kucyka z pojedynczych pasm clip in może być wpięcie we włosy gotowego kucyka zakończonego klipsem. Jak to zrobić?
1. Przygotuj kucyk, gumkę do włosów i wsuwki - najlepiej dwie.
2. Przeczesz swoje pasma szczotką lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami, a następ-nie zwiąż je w kucyka. Nawet jeśli będzie niewielki, nie martw się. Dopięty kucyk za chwilę doda mu objętości.
3. Podtapiruj lekko włosy u nasady.
4. Weź kucyk clip-n i wsuń w gumkę spinającą Twoje włosy.
5. Cienkie pasmo naturalnego kucyka owiń wokół miejsca łączenia. Zabezpiecz całą konstrukcję przy pomocy jednej lub dwu wsuwek.

Kucyk to uniwersalna fryzura, która pasuje dziś nie tylko do sportowego looku, ale także na wieczorne wyjście czy elegancką imprezę. Wspaniale eksponuje regularne rysy twarzy, dodaje zmysłowości. Dzięki naturalnym doczepom jeszcze bardziej podkreśli swój urok.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixelpixelpixel