Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Idealna fryzura do kształtu twarzy - jak ją dobrać?

2023-08-28
Idealna fryzura do kształtu twarzy - jak ją dobrać?

Idealna fryzura do kształtu twarzy - jak ją dobrać?Jesteś posiadaczką okrągłej, kwadratowej, a może podłużnej twarzy? Zastanawiasz się jaka fryzura będzie do Ciebie najlepiej pasowała? Nie ma na to uniwersalnej odpowiedzi. Każda z nas jest inna, każda z nas posiada różny typ urody, kształt twarzy czy karnację. Wszystko to ma niebagatelne znaczenie. Chcesz dowiedzieć się jakie fryzury są najbardziej zalecane przy Twoim kształcie twarzy? Zadajesz sobie pytanie “jaka fryzura mi pasuje?” Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu, w której przedstawimy propozycje fryzur dla podstawowych kształtów twarzy.Zacznijmy od tego, iż nie ma jednego, idealnego kształtu twarzy. Każdy kształt jest piękny - trzeba jedynie wiedzieć w jaki sposób uwydatnić jego największe atuty oraz ukryć ewentualne mankamenty.

Jaki mam kształt twarzy? Poznaj podstawowe kształty twarzy

Wyróżniamy 6 podstawowych rodzajów kształtów twarzy:twarz okrągła, twarz owalna, twarz kwadratowa, twarz podłużna - twarz prostokątna,twarz w kształcie diamentu,twarz w kształcie serca.Twarz okrągła jest właściwie tak samo szeroka, jak i długa. Kości policzkowe są niemal niewidoczne, a szczęka zaokrąglona. W przypadku twarzy owalnej jej długość jest o mniej więcej jedną trzecią większa niż szerokość, a linia brody jest w miarę łagodna. Twarz kwadratowa charakteryzuje się wyraźnie zaznaczoną linią żuchwy, brakiem zaokrąglenia linii włosów oraz niskim czołem, a w przypadku twarzy podłużnej czoło zazwyczaj jest wysokie, a linia włosów oraz podbródek często kanciaste. Twarz w kształcie diamentu cechuje się wąskim czołem i szpiczastym, wystającym podbródkiem. Buzia swój najszerszy punkt posiada w linii kości policzkowych. Podobna z wyjątkiem czoła, które w tym typie jest wysokie i dosyć szerokie, jest twarz w kształcie serca - również posiada szpiczasty i wystający podbródek.

Kształty twarzy a fryzura

Wiemy już jakie są podstawowe rodzaje twarzy. Następnym krokiem jest określenie swojego kształtu i wybór fryzury, która najlepiej uwydatni zalety a ukryje wady danego typu twarzy. Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Sprawdź!

Jaka fryzura pasuje do okrągłej twarzy?

Jeżeli jesteś posiadaczką okrągłej buzi to celem fryzury jest nadanie rysów oraz optyczne wyszczuplenie twarzy. Świetnym wyborem w przypadku posiadania okrągłej buzi są włosy długie lub półdługie. Bardzo dobrze sprawdzą się u Ciebie wszelkie fryzury dodające objętości włosom na czubku głowy. Unikaj jednak prostej grzywki oraz bardzo gładkich i przylegających uczesań. Nie najlepszym wyborem będą również bardzo krótkie fryzury. Jeśli marzysz o krótkich włosach, zdecyduj się na długość minimum do linii żuchwy. Pamiętaj również o odpowiednim wycieniowaniu włosów. Dobrym wyborem jest skośna, dłuższa grzywka na bok.

Fryzura do kwadratowej twarzy

Posiadasz kwadratową twarz? Dobrym wyborem będą dla Ciebie długie oraz półdługie włosy, a także wszelkie fryzury z dłuższym tyłem. Zrezygnuj z bardzo krótkich włosów, prostej grzywki oraz gładkich fryzur. Niekoniecznie dobrym wyborem będą również bardzo objętościowe fryzury, jak na przykład burza loków. Jeżeli nie chcesz mieć długich włosów, wybierz te o długości przynajmniej do linii szczęki. Właściwym wyborem może być bob z cieniowaną grzywką.

Twarz prostokątna - fryzury

Posiadaczkom podłużnych twarzy zaleca się wybór fryzur, które nieco łagodzą jej rysy.  Dobrym wyborem są półdługie pasma, fale, loki oraz wszelkie fryzury dodające objętości po bokach. Jeżeli marzysz o krótkich fryzurach, koniecznie dobierz do nich grzywkę. W przypadku pociągłej twarzy nie najlepszym wyborem będą bardzo długie, idealnie gładkie proste, włosy, a także bardzo wysokie upięcia na czubku głowy oraz fryzury z odsłoniętym w pełni czołem.

Twarz w kształcie serca - fryzury

Twarz w kształcie serca lubi fryzury dodające objętości. Świetnie sprawdzą się zatem wszelkie loki, włosy półdługie oraz długie. Nie najlepszym wyborem jest jednak całkowite odsłonięcie czoła. Zrezygnuj również z bardzo wysokich upięć

Twarz owalna - fryzura

Jeżeli jesteś posiadaczką owalnej twarzy, to wybór fryzury w Twoim przypadku będzie najłatwiejszy. Jest to najbardziej proporcjonalny, określany czasem jako doskonały kształt twarzy. Do tego kształtu buzi pasują praktycznie wszystkie fryzury - zaczynając od bardzo krótkich cięć, po długie, proste włosy czy fale. Nie musisz obawiać się również wysokich upięć. Fryzura do owalnej twarzy jest zatem bardzo łatwa w doborze.

Twarz diamentowa - fryzury

Jeżeli posiadasz twarz w kształcie diamentu wybieraj krótkie lub półdługie fryzury. Dobrym wyborem jest na przykład bob z grzywką. Zrezygnuj jednak z fryzur zwiększających objętość na czubku głowy. W przypadku twarzy o kształcie diamentu wybór fryzury uzależniony jest od tego czy chcesz złagodzić czy wyeksponować wystające kości policzkowe. Część osób uważa je za atut, a inni chcą je lekko zamaskować. Jeśli zależy Ci na wyeksponowaniu kości policzkowych, masz bardzo dużą dowolność jeśli chodzi o wybór fryzury. Jeśli jednak chcesz je ukryć, to postaw na upięcia z lekko opadającymi na twarz kosmykami.

Dobór fryzury z uwzględnieniem kształtu twarzy jest równie ważny jak wybór ubioru dla konkretnego kształtu sylwetki. Pozwala na podkreślenie i wyeksponowanie tego co chcemy pokazać, a ukrycie i zamaskowanie tego co niekoniecznie nam się podoba. Zarówno przy pomocy ubrań, jak i fryzur jesteśmy w stanie optycznie wyszczuplić lub też poszerzyć daną część ciała. Pamiętaj, aby wybrać fryzurę, w której dobrze się czujesz i która pasuje nie tylko do kształtu Twojej twarzy, ale również do Twojej osobowości i Twoich preferencji. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixelpixel