Artykuły i ciekawostki
28.04.2019

Co oprócz dopinek? Akcesoria niezbędne do przedłużania włosów

Co oprócz dopinek? Akcesoria niezbędne do przedłużania włosów
Do przedłużenia włosów w salonie fryzjerskim potrzebne są nie tylko same dopinki, ale również profesjonalne akcesoria. Odpowiednio dobrane, mają ogromny wpływ na efekt zabiegu.

Przedłużanie włosów cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kobiet w każdym wieku. Trudno się dziwić. Dzięki włosom doczepianym w ciągu zaledwie kilku godzin można znacząco wydłużyć i zagęścić naturalne pasma. Efekt zabiegu zależy jednak nie tylko od doświadczenia i precyzji stylisty oraz użytych dopinek. Duże znaczenie mają także akcesoria — zarówno te, wykorzystywane podczas zabiegu, jak również podczas noszenia i zdejmowania doczepów.

Akcesoria do przedłużania
W zależności od wybranej metody podczas zabiegu przedłużania wykorzystuje się:
tulejki,
cążki,

Jak nietrudno zgadnąć, ringi z silikonem służą do przedłużania włosów metodą na ringi. Te cienkie obrączki wykonane zazwyczaj z aluminium, miedzi lub brązu, wyściełane cieniutką warstwą silikonu umożliwiają precyzyjne połączenie naturalnego pasma włosów klientki z pasmem włosów do przedłużania. Aby efekt zabiegu był naturalny, zarówno wielkość, jak i kolorów ringów powinny być dostosowane do struktury i koloru naturalnych włosów. Tylko wtedy przedłużanie nie obciąży pasm, a łączenia będą zupełnie niewidoczne.

Tulejki to bardzo podobne do ringów spoiwa. Nie posiadają jednak warstwy silikonu a cieniutki gwint. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, ich wielkość ich kolor powinny zostać dobrane do rodzaju i barwy włosów klientki.

Cążki służą do zaciskania ringów przy włosach doczepianych. Te najwyższej jakości, poręczne i łatwe w obsłudze nie tylko skrócą czas zabiegu, ale również zapewnią mocne łączenie.

Szydełka (dwustronne, z pentelką lub zapadką) umożliwiają precyzyjne założenie doczepów. Staranie wybrane i używane zgodnie z zaleceniami producenta będą gwarancją trwałego efektu.

Niezwykle pomocne podczas przedłużania będą także:
• grzebień ze szpikulcem, umożliwiający sprawne i precyzyjne oddzielenie poszczególnych pasm,
• ochraniacz na palce, który zabezpieczy palce przed przypadkowym zranieniem,
• szablony — niezbędne przy przedłużaniu włosów metodą na ciepło, precyzyjnie chronią skórę głowy przed działaniem wysokiej temperatury.

Kosmetyki i szczotki do włosów przedłużanych
Po wyjściu z gabinetu stylisty, włosy przedłużane wyglądają zazwyczaj zjawiskowo. Aby taki efekt utrzymał się przez kilka miesięcy, niezbędna jest właściwa pielęgnacja. O czym należy pamiętać?
Aby dopinki wyglądały pięknie, używaj kosmetyków przeznaczonych do włosów przedłużanych.
Sprawdzają się dostępne na półkach drogerii serie:
• Goldwell Rich Repair, przeznaczona do pielęgnacji włosów przedłużonych,
• Frizz Control Wella Pro Series,
• Kerastase Densifique,
• Alterra, (dostępne w sieci sklepów Rossmann),
• Delia Cameleo,
• Intensywna Odbudowa Ziaja.

Jeśli nie masz dostępu do żadnej z tych serii, sięgnij po nawilżające kosmetyki bez dodatku alkoholu i SLS-ów. Nie nakładaj odżywki i maski na miejsca łączeń. Aktywne składniki preparatów mogą je osłabić.

Do czesania włosów przedłużanych nie używaj zwykłych szczotek i grzebieni. Mogą one naruszyć łączenia i sprawić, że pasemka poluzują się i… odpadną. Aby uniknąć takiego scenariusza, sięgnij po szczotki dedykowane dopinkom. Dzięki swoim właściwościom i unikalnej konstrukcji nie tylko wygładzają powierzchnię włosa, ale są również przyjazne dla łączeń.

Removery — niezbędne podczas zdejmowania dopinek
Profesjonalnie wykonane przedłużanie włosów nie obciąża i nie osłabia naturalnych kosmyków. Aby nie narazić włosów na dodatkowe uszkodzenia, nie próbuj zdejmować dopinek w domu. Aby przeprowadzić zabieg fachowo, bez szkody dla naturalnych pasm, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale także remover — specjalny płyn, który rozdziela łączenie. Dobry remover powinien być nie tylko hipoalergiczny, ale również dostosowany do rodzaju łączeń. Ten do keratyny niekoniecznie sprawdzi się przy włosach tape on.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixelpixelpixel